| 123RAUL456 a întrebat:

Cum pot face sa ma lase telefonul meu sa descarc cate aplicatii vreau eu fara sa imi zica ca nu este suficient spatiu, devreme ce la mine este chiar mult spatiu pe telefon? (am un telefon Huawei 5). Daca nu stiti la ce ma refer, adica sa pot sa imi descarc cate aplicatii vreau eu si sa nu imi mai zica "Nu este suficient spatiu pe acest dispozitiv", devreme ce la mine este. Ba chiar, am pus si aplicatiile una in alta, adica in foldere, dar tot imi zice asa. Cum pot face sa ma lase telefonul sa descarc cate aplicatii vreau eu fara sa imi mai tot zica ca nu e suficient spatiu? Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| RedViper08 a răspuns:

Din pacate nu este vorba de spatiul din telefon efectiv, este vorba de spatiul de stocare al telefonului. Mai pe intelesul tau la calculator ai doua feluri de spatiu de stocare. Cel care se numeste GB (GigaBytes) si RAM- Spatiul de stocare RAM este si in telefoane, si deoarece spatiul de stocare RAM este insuficient, nu te va lasa sa descarci anumite aplicatii care au devoie de mult RAM. Din pacate Cardul SD (Cardul de Memorie) Nu ajuta absolut deloc, am si eu aceeasi problema. O solutie ar fi sa stergi aplicatiile pe care nu le folosesti, sau sa stergi poze si videoclipuri. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun... Funda?