| Zuzumilk26 a întrebat:

Daca imi iau un Huawei P40 Pro fara servicii Google găsesc Youtube in appstore-ul lor?
Poti trai fara servicii Google?

10 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca urmaresti clipul de mai jos, o sa vezi cum se poate instala,
fie folosind un emulator, fie... in alte feluri

https://www.youtube.com/watch?v=t4fvFWv-hdE&t=725s

insa eu l-as folosi in browser, e mult mai simplu.

| Zuzumilk26 explică (pentru NLS):

Oare va băga Huawei in appstore-ul lor Youtube?

| NLS a răspuns (pentru Zuzumilk26):

N-au cum, spre deosebire de motorul de cautare si Maps, app-ul pentru Youtube functioneaza doar in ecosistemul Google, adica are nevoie 100% de serviciul Google Play.
Tot Dan a specificat acest amanunt in prezentarea lui P40 Pro :

https://www.youtube.com/watch?v=QN1SohqlkjE&t=79s

Deci fie primesc tot meniul (Google Play), fie va ramane fara aplicatie YouTube, dar functioneaza din browser.

Intre timp a aparut Huawei Nova 5T, o raza de speranta in acest sens.

| WeedR a răspuns:

Salut, da poti pune, din ApkPure ai YouTube Vanced, un fel de YouTube premium, il poti folosi si cu telefonul blocathappy

| WeedR a răspuns:

Iar in AppGallery de la Huawei ai deja multe aplicatii puse

| NLS a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Daca ar fi fost vorba de Mate 30 Pro, cea mai eficienta metoda ar fi fost clonarea (insa nu metoda ce presupune sa ai un telefon ce are deja instalate alicatiile Google, ci metoda prin download de pe net a celor necesare).

Din pacate la P40 Pro nu stiu daca mai merge, pentru ca Google au reparat acele brese de securitate ce permiteau activarea serviciilor.

| Eugen80 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iti iei. Nu inteleg de ce le-ai da banii pe un produs care nu are destule aplicatii de care ai nevoie. Nu mi se pare nici cel mai bun telefon privind raportul calitate pret/performanta. Eu mai repede as incerca Apple decat sa renunt la Samsung.

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, eu folosesc P40 lite si nu are serviciile google, insa in momentul in care am configurat telefonul am facut si transferul de date de pe telefonul vechi pe cel nou prin phone clone si am putut transfera aproximativ toate aplicatiile. Daca este nevoie sa mai descarci aplicatii poti folosi cu incredere aplicatia lor AppGallery, au foarte multe aplicatii iar in MoreApps gasesti cele mai folosite aplicatii. Eu am mai folosit si apkPure pentru alte aplicatii. Pentru Youtube poti folosi vanced.app este Youtube premiu fara costuri. Sper ca te-am ajutat, iar daca mai ai nevoie de ceva imi poti scrie aici. Eu iti recomand cu cea mai mare incredere P40 Pro, cum sistemul de operare este Android, il putem customiza cum vremwinking. Succes

| cristian112233 a răspuns:

Salut,
Sigur poti trai fara serviciile Googlelaughing Detin un P40 si sunt foarte multumit, am facut transferul de pe telefonul vechi cu aplicatia Phone Clone iar daca am mai avut nevoie de alte aplicatii/jocuri am folosit AppGallery, aplicatia MoreApps si ApkPure si am gasit tot ce am avut nevoie