| Darken99 a întrebat:

De ceva timp am pe telefon cu sistem de operare Android, un virus enervant de tip reclama ce apare din minut in minut. Are careva o idee cum pot scapa de asa ceva? Dau funda la cel mai bun răspuns

Răspuns Câştigător
| ToANewUnderstanding a răspuns:

In primul rand acel "virus" de tip reclama este o aplicatie instalata de tine care are permisiune de afisare in fundal, si acum isi face de cap.
In primul rand descarca un antivirus gen Kaspersky Bitdefender etc si da-i un full scan.
Daca nu functioneaza, dezinstaleaza aplicatiile pe care le-ai instalat cu putin tinp inainte apara reclamele si in special cele care ti se par suspicioase.

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Fă un reset și fii atent ce tâmpenii instalezi.

| Ionute2018 a răspuns:

Reset din fabrica, pentru ca ai descarcat ceva nasol in el. Ori il gasesti si il stergi ori dai reset si esto mai atent happy apropo cu antivirus nu faci mare treaba. Cel mai bun antivirus esti intotdeauna tu happy

| mousesipc123 a răspuns:

Reinstaleaza telefonul, sau vezi daca ai vreo aplicatie pe telefon (care-ti pare tie ciudata) sterge-o si vezi dupa. daca nici asa, da-i reinstalare la telefon. vezi daca gasesti pe acolo virusul.