| lidia4gsus a întrebat:

Ce inseamna sistem de operare android? (la telefon) fundahappy

Răspuns Câştigător
| Numb a răspuns:

Sistem de operare android la telefon...e ceva de genul ca pe calculator ti se deschide imediat.Asta din cate stiu eu.

5 răspunsuri:
| WweEdge a răspuns:

Am si eu dar chiar nu stiu ce inseamna...

| adikinhhh a răspuns:

Asa se numeste sistemul de operare de la google. sa nu crezi ca e ca un android(robot ) sau ceva de genu laughing)

| lidia4gsus explică (pentru adikinhhh):

Mda...stiam si eu asta. logic ca nu e un robot! e un software la telefon sau ceva si ma gandeam care este diferenta dintre sitemul android si cel propriu...happy

| adikinhhh a răspuns (pentru lidia4gsus):

Nu exista sistem propriu. la Samsung "sistemul propriu" e android iphone - iOS si Nokia -diferite symbianuri.si diferenta este ca este mai bun decat celelalte happy

| lidia4gsus explică (pentru adikinhhh):

Okihappy m-am prinslaughing dar telefoanele cu android sunt mult mai scumpe...