| iPhone6Plus a întrebat:

Detin un iPhone 6 Plus si mi-au aparut niste pixeli morti pe ecran. Cum pot scapa de ei? Daca schimb sticla pixelii morti vor ramane?

Nu imi merge nici Touch ID de cand am schimbat Home Button. Exista vreo solutie sa il readuc la viata? Dau funda

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ai schimbat home button cu unu rau probabil, altfel nu se explica. Iara pixeli asa ramai cu ei, nu ai ce le face, trebuie sa schimbi display.Sticla ce spui tu e altceva, iar pixeli is la display.Adica ai 2 piese acolo Displaiul si peste el pusa sticla aia pe care dai dai cu degetele, digitizer cum ii mai zice.Nu am mai auzit pana a cum de pixeli morti la iphone, dar se intampla.Ce poti sa faci este sa cauti un alt iphone care este defecta, adica mort de tot si sa-i folosesti ecranu daca nu e spart. Unia vind asa pe net care nu mai functioneaza. Butonu ala de ce l-ai schimbat? Deci tu se pare ai probleme mai multe, deci iai facut tu ceva ca iphone nu se strica asa de pomana. Iara touch id ceti trebuie nu vad.

8 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Nu ai cei face la pixelii morti, degeaba schimbi sticla. pixelii sunt in display.

| iPhone6Plus explică (pentru relian):

Cam cat e un display in euro?

| iPhone6Plus explică (pentru relian):

Totusi, daca imi schimba display, voi avea touch id functionabil si voi scapa de pixelii morti?

| Pool77 a răspuns (pentru iPhone6Plus):

Nu.
Trebuie sa schimbi si butonul.
Ce are p...a cu ficatul?
Displayul trebuie schimbat in intregime, iar butonul la fel.

| iPhone6Plus explică (pentru Pool77):

Mersi. Am gasit display si home button ok. Ms oricum

| iPhone6Plus explică (pentru Pool77):

Totusi. Daca schimb numai home button o sa am touch id?

| Pool77 a răspuns (pentru iPhone6Plus):

Da.
TouchID-ul va fi functional.

| relian a răspuns (pentru iPhone6Plus):

Daca pui un display aftermarket s-ar putea sa mai mai mearga nimic bine.Deci butonul ala daca e aftermarket chiar dei nou de aia nu merge, iti trebuie piese originale, si piese originale nu exista decat daca foloseste de la alte iphone care au alte defectiuni, deci iphone pentru piese daca poti gasi.