| Supremejordannike2004 a întrebat:

Merita un iPhone SE 2020 cumparat ca un telefon secundar?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns:

Ca telefon secundar merge orice telefon de pe care poti vorbi/trimite sms-uri dupa parerea mea.

| Frank51 a răspuns:

Iphone SE 2020 este pentru cei care vor un telefon mic discret și în același timp potent, dar la un pret decent. Merită pentru fete, oameni care nu au nevoie de un ecran mare, etc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca telefon secundar merita un Alcatel 2003 - dual SIM, 3G, 90 RON. Suni, poti fi sunat, tine bateria cateva zile bune, asta e esential la un telefon secundar.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

2500 RON pentru varianta de 64 GB e pret decent pentru tine? Sa fim seriosi! Si daca te uiti cu atentie la specificatii, SE 2020 e de fapt un iPhone 8 re-esapat, nimic mai mult!

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Merita pentru unii, ai vazut ce vanzari are Apple in america? Se pare ca aia isi permit, au fanbase zdravan acolo. Eu am avut 5S, 6, si am fost multumit, dar a venit timpul pentru ecrane mai mari si mai frumoase, fara margini din evul mediu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

In state am colegi si da, acolo se vinde la greu Apple. De ce? Pentru ca majoritatea le cumpara cu un plan de la carrier si cu rate decente. Una e sa il cumperi in state cu 25 de dolari pe luna pentru doi ani si dupa aia telefonul sa fie al tau, in aia 25 fiind inclus abonamentul, alta e in Romania - la salariile noastre, desigur - sa platesti ca idiotul 50 EUR pe luna la un nenorocit de abonament ca sa cumperi telefonul cu vreo 1000 RON mai ieftin...