| anonim_4396 a întrebat:

mi-am luat ieri o cartela telekom si nu merge, apare ca nu e semnal si la apeluri zice ca nu se poate conecta la retea, am bagat cartela in alt telefon si merge. Mentionez ca telefonul este un vonino zun xs luat de pe eMAG, liber de retea cica. Am cautat pe net si zicea cineva ca trebuie sa ii dau reset la setarile din fabrica, am facut asta si tot nu merge... help

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vonino nu e telefon. Ia un telefon si mai discutam.

| alex495 a răspuns:

Verifica slotul la cartela, daca are joc cartela nu stiu, chestii din astea. Telefoanele la eMAG sunt decodate din fabrica ( merge pe orice retea) deci e clar problema la slotul din telefon

| anonimg a răspuns:

Mergi cu telefonul mobil si cu cartela la cel mai apropiat showroom Emag si acolo să le poti dovedi lipsa de funcționare a aparatului. Arătă-le că merge cartela pe un alt telefon.
Dacă ei vor face teste la showroom să se convingă, e bine. Oricum ar fi, tu poti sa le dai telefonul înapoi, sa iti comanzi altul sau să iti iei banii pe el.
Nu uita sa iei actele telefonului si factura, dar și buletinul tău.

Mai există posibilitatea ca cei de la Emag să aibă service. Cel mai bine este să suni la ei si te vor învăța ce să faci. Oricum problema se va rezolva. Eu iti recomand un telefon de firma mai renumită. Căci la același pret, este mai calitativ un telefon de firma renumită, chiar daca este un pic mai slab la piese.

| lilith16 a răspuns:

Te anunţ ca asa am păţit si eu, vezi daca merge altă cartelă in telefonul problema

| Andreea_Larisa_2001_Oqq0 a răspuns:

Da telefonul este pentru ca si eu am avut problema asta care o ai tu trimite-l la reparat la services

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Etelefonul stricat, trebuie resoftat, il duci la reparat, ce marcă este telefonul?

| SlendyOfLegend a răspuns:

Du-te la un service sa-l deblocheze

| Sebi_Ionut_1973 a răspuns (pentru alex495):

Mersi dar aveam dinainte doua cartele in telefon si am scos-o pe una pe care nu prea o foloseam

| Sebi_Ionut_1973 a răspuns (pentru lilith16):

Merge, aveam doua cartele care mergeau in el
imi place poza cu Serj BTW laughing