| eunumberone a întrebat:

Nu mai stiu codul pin si codul puk de la cartela cosmote, cum deschid telefonul imi apare sa pun codurile. mersi!

Răspuns Câştigător
| K13 a răspuns:

Cand ai cumparat cartela, era prinsa intr-un card. Pe acel card gasesti codul PIN si 2 coduri PUK.

Daca esti pe abonament, trebuie sa suni la relatii cu clientii. Daca esti pe cartela, lasa numarul aici si te ajut eu.

5 răspunsuri:
| Lavinia218 a răspuns:

Suni la 1234 de pe alta cartela de cosmote si ceri codul puk pentru numarul tau.

| valentingb a răspuns:

...-funda-ps/
Codul PIN initial este 1234.

| eunumberone explică (pentru K13):

Nu am acel card! am si eu cartela de la un baiat! si nu stiu numarul cartelei! sad pentru ca atunci cand am mulato am pus-o in telefon si cum am deschis telefonul imi cerea codurile! sad credk nu am ce sa ii fac

| AlexAvram94 a răspuns:

Cel mai simplu:
suna de pe alt nr cosmote la *100*5*6#
baga nr tau si iti da codul puk..il introduci pe telefonul tau si iti bagi tu un cod pin al tau...

| AlexandruVesa a răspuns (pentru Lavinia218):

Mulțumesc! A mers!