| mafiot92 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon bun, nu vreau recomandari. Vreau cateva informatii : la ce sa ma uit? Adica, sa ma uit la procesor, rami?
Vreau sa stiu cateva procesoare bune pentru telefon si cam cati rami ar trebui.
Multumesc

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu-ti lua procesor mediaTek, sunt proste, axeaza-te pe SnapDragon, ramii cu cat mai mari cu atat mai bine, pentru gaming ai nevoie de procesor, de preferat cat mai mare si de Rami happy
Sper ca ti-am fost de folos!

| Clorox a răspuns (pentru Clorox):

Apropo, iti sugerez SnapDragon 800 in sus, cele mai mici nu-s chiar asa de bune in gamingwinking

| BlueFox a răspuns (pentru Clorox):

Depinde ce fel de procesor MediaTek iti iei. Un Mediatek Helio X25 e la fel de bun ca un Snapdragon 810, partea rea este ca procesoarele MediaTek au multe categorii, cu "nume grele"

| Clorox a răspuns (pentru BlueFox):

Interesant, sincer nu te contrazic, plus ca au aparut generatii noi de procesoare MediaTek, asa ca nu stiu, din fericire am pus mana pe un SnapDragon 820 si m-a uimit, cine stie, poate incerc si MediaTek happy

| dfeel a răspuns:

Gandeste-te mai intai la ce vrei sa fie bun.
Vrei jocuri? Vrei multitasking? Sau vrei daily use?
Fiecare mod de utilizare necesita o alta configuratie si poate ceea ce vrei tu sa faci nu necesita un hardware foarte puternic.