| Mattx a întrebat:

Salut, vreau sa stiu si eu daca se mai merita sa-mi iau un smartphone Nokia lumia 520. A aparut de ceva vreme, dar imi place cum arata si nu e destul de scump. Nu vreau sa dau bani multi pe telefoane! Ce sfat imi dati? Am mai vazut si un Samsung Galaxy Trend Plus care e aproape la fel ca Nokia numai ca are camera mai buna. ceea ce nu prea folosesc. As dori sa incerc Windows Phone fiindca mi s-a luat de lag-ul de pe Android.ce spuneti? merita? sau macar dati-mi alte telefoane cu windows phone mai low cost sub 1000 lei! happy dau funda!

15 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Care e bugetul tau?
cand vrei sa faci achiztia?
vrei un telefon plat?
la ce vei folosi acel telefon?
daca vrei windows phone ia 520
daca vrei androida ia trend.

| Vlad_Airinei_1998 a răspuns:

Eu iti recomand acest telefon.Il am de cateva luni, si este extraordinar de bun.Nu s-a blocat nici o data.Cei 512 mb. ram sunt suficienti. Spre deosebire de multe telefoane cu android pe care am pus eu mana, acesta nu are lag in meniu sau alte bug-uri.Telefonul vine cu gps+harti(Here drive, Here maps), si alte aplicatii preinstalate care te vor ajuta.Eu am instalat vreo 30+ de jocuri si 30-35 de aplicatii, si telefonul se misca surprinzator de bine.Camera este una decenta, desi nu are blitz.Eu te sfatuiesc sa il cumperi. Daca ai nelamuriri, iti stau la dispozitie.
Plusuri:
+Pret foarte mic
+Calitate excelenta
+Se misca foarte bine
+Sistemul de operare(Windows phone 8gdr3) mi se pare mai simplu decat androidul

Minusuri
-Lipsa blitz

| coztel5437 a răspuns:

Daca tot cu wp vrei ia un Nokia lumia 825... funda?

| Iucristi_Readyforwar_1995 a răspuns:

Da, cred ca este o alegere buna, telefoanele de la Nokia sunt in general cunoscute pentru lipsa de lag datorita sistemul de operare windows phone

| anastasiatya a răspuns:

Se merita, garantez

| Mattx explică (pentru SasNetRomania):

Nu mai vreau android, fiindca mi s-a luat de lagul de pe el! Bugetul este intre 500-1000 lei. Imi place si lumia 720

| Mattx explică (pentru anastasiatya):

Multumesc pentru raspuns happy!

| Mattx explică (pentru Vlad_Airinei_1998):

Mersi pentru raspuns, cred ca o sa-l achizitionez dupa sarbatori! Vreau sa stiu daca nu te superi, de pe ce site l-ai luat? s-a facut update la 8.5?

| Vlad_Airinei_1998 a răspuns (pentru Mattx):

Eu l-am luat de pe cel.ro.Mi-am facut cont de developer si mi-am instalat ultimul update. Daca vrei sa iti faci si tu cont de developer(primesti update-uri inaintea celor ce n-au cont de developer), te pot ajuta.

| Mattx explică (pentru Vlad_Airinei_1998):

Ok,pai sa vorbesc cu tata ca el o sa il comande eu am doar 13 ani laughing si.ce culoare ti-ai luat? eu as lua black.mi se pare cel mai ok! se potrivesc toate culorile la el.zic

| SasNetRomania a răspuns (pentru Mattx):

Lag este ca nu sti sa folosesti, sau ai avut telefon slabut.
atunci ce preferi wp sau ios limitate? fi serios.
e alegerea ta, banii tai.

| Vlad_Airinei_1998 a răspuns (pentru Mattx):

Eu am negru

| Mattx explică (pentru SasNetRomania):

Am avut 3 telefoane cu android...care unul mai slabut, apoi un galaxy s si apoi un galaxy s3 mini. Pot spune ca pe s3 mini nu aveam lag, dar nu mi-a placut fiindca parea putin de fete..Android mai are mult pana ajunge ca iOS. windows phone e foarte bine pus la punct cu aplicatiile..nu ii trebuie un processor mai mare de un dual-core de 1.5 ghz.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Mattx):

Invers ios o sa aiba mult pana la android.
ma anunti si pe mine cand o sa aiba grafica in jocuri ios ca pe android.
ma anunti si pe mine cand ios o sa fie un sistem de operare care poti face cam 90 % ce faci pe pc.
ma anunti si pe mine cand pe ios poti pune un stick/hard extern/gamepad.
ma anunti si pe mine cand ios nu va mai fi limtiat, sa fie doar de net, poze si fb. laughing)

| Mattx explică:

Scadent, am ajuns sa de-ți u iPhone 4s dupa 2 iphone uri 4. Părerea mea e ca android este egal cu ios, dar in unele cazuri ios depășește android iar invers. Acum depinde si ce vrei, eu mi-am ales ios pentru design, stabilitate si fluiditate happy într-adevăr, pe android ai o mulțime de customizari si de setări aiurea, dar sa fim seriosi doar nu stai toată ziua da faci toate prostiile pe el