| Ryder007 a întrebat:

Salut, vreau si eu o explicatie mai simpla la "roaming", mai exact in cateva zile plec in Spania si vreau sa stiu cum functioneaza, am o cartela Orange si tocmai ce am bagat azi 5 euro pe ea, cartela este prepayd deci din ce am citit roamingul este activat pe astfel de cartele, deci ma intreb astfel : Sa activez o optiune? sa las euro? si pot suna si din tara si din afara? Scuzati daca e stupida intrebarea si Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| AcelasiMereu a răspuns:

Pai daca pleci in Spania si ai Roaming-ul activat, poti sa suni din Spania in Romania pe numarul de OrangeRomania pe care il ai (numarul cu 0040/+40).