| GabryeluL a întrebat:

Vreau un telefon nou: Ce părere aveți: Iphone 8 sau OnePlus 6T/ 7? Argumente vă rog!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu am oneplus 6 din momentul cand o aparut acum 18 luni aproximativ(marti au inceput comenzile pentru europa si 4 zile mai tarziu il aveam in mana). Inca nu a facut ceva sa ma dezamageasca in aceste luni, inainte de asta am avut 2 ani oneplus 3. Ce e frumos la aceasta firma este ca iti ofera flexibilitatea unui Android dar software fiind curat, pot spune ca e fluid ca un telefon ce are IOS.Toate acestea la un pret mult mai accesibil.Bateria,camera,ecranul(Amoled) sunt super in opinea mea. Nu cred ca merita sa dai banii pe un iphone 8 avand in vedere tot ce ofera Oneplus.

12 răspunsuri:
| Ditomene_Jonathan_2002 a răspuns:

Eu zic sa it iei iphone 8 ca e bun, face poze frumoase si merge jocurile perfect are si o stocare buna mai bine sa it iei iphone laughing

| Msk2002 a răspuns:

Nici un telefon nu se misca ca un iphone, iti spun din proprie experienta, am trecut de la Android la ios si sunt foarte multumit.Singurul minus este bateria in rest e super

| Bizon95 a răspuns:

Pe iphoana nu ai buton de back
destul de bun argumentul pentru tine? tongue~~~~

| MagicOneT a răspuns:

Iphone 8 nu cred ca se mai poate considera telefon nou, este in spate cu design-ul si deja are peste 2 ani de cand s-a lansat.

OnePlus 7 e bun, versiunea Pro este chiar fenomen la banii aceia. Ecran cu rata de refresh de 90 Hz, RAM si ROM destul, procesor de ultima generatie, camerele foto sunt decente, nu chiar la fel de bune ca pe un S10, spre exemplu.

Zic ca alegerea e simpla, OnePlus 7, daca ai buget, varianta Pro.

| Cutezătorul4k a răspuns:

Ia ti iPhone linistit, e mai bun ca op.
Op sunt niste pocnitori chinezești care au aparut de curand si au impresionat doar prin animațiile rapide cu care deschide aplicațiile, in rest e varza. Cel putin pe iPhone o sa ai suport software cativa ani buni. Si incearca sa iei 8+ pentru baterie si camerawinking

| aXy99 a răspuns (pentru Cutezătorul4k):

Suport software care iti incetineste telefonul laughing

| Cutezătorul4k a răspuns (pentru aXy99):

Unde ti încetinește telefonul? laughing am 6s cu iOS 13 si merge foarte bine. Pe Android dupa un an iti vine sa l arunci ca are lag si bug uri laughing)

| aXy99 a răspuns (pentru Cutezătorul4k):

Vorbesti prostii. Depinde ce telefon cu Android ai avut..si mai exact cand. Apple a recunoscut ca face asta, au fost dati in judecata si au recunoscut, au platit daune, si-au cerut scuze, au inventat niste scuze penibile, dar au continuat sa faca aceeasi magarie. Ti se pare tie ca merge la fel pentru ca incetinirea a fost treptata, dar te asigur ca nu e asa. Te asigur pentru ca insasi conducerea Apple a recunoscut ca face acest lucru, sunt arhicunoscuti hapsanii astia pentru obsolescenta programata pe care o practica. Sa nu mai zic de preturile de reparare fantasmagorice: 600 de dolari schimbarea sticlei de pe spatele telefonului, 1000 de euro un suport de de monitor etc. laughing

| Cutezătorul4k a răspuns (pentru aXy99):

Cand ai sa folosesti in de-ajuns un produs Apple atunci sa vii cu comentarii mai bune

| aXy99 a răspuns (pentru Cutezătorul4k):

Cat de frustrat poti sa fii. Ce argument e asta? laughing
Am folosit un iphone mai vechi si se misca ca dracu'winking
Am vazut cat de bun a fost suportul software. Mai bine sa nu ai suport software si sa se miste bine telefonul pe un os mai vechi care se pliaza mai bine pe hardware-ul lui (vechi de asemenea), decat unul nou care consuma mai mult.

| Cutezătorul4k a răspuns (pentru aXy99):

Ba du te si lasa ma laughing ramai cu petarda ta chinezeasca laughing)

| aXy99 a răspuns (pentru Cutezătorul4k):

Si pe iPhone ce pzdmt scrie? Made in Chinahee hee