| ilook100 a întrebat:

Salutare!
Am o intrebare legata de cartelele Digi prepaid: daca, spre exemplu aleg optiunea Diva de 2 euro, unde nu am SMS-uri nationale (de fapt pe nici o optiune de la ei nu sunt), cum pot face sa pot trimite si SMS-uri nationale? La ei pe site scrie ca tariful este de 0, 02 euro/SMS, dar e valabil si pe prepaid sau doar pe abonament?

Răspuns Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

SMS ai nelimitat in reteaua DIGI si catre retelele mobile nationale=0.02, catre retele fixe din UE, SUA, Canada si China=0.07, catre reteaua mobila Digi Mobil Italia si Spania=0.03 centi. Preturile sunt fara TVA. Deci trebuie sa adaugi inca 20% valoarea TVA-ului.

1 răspuns:
| MasterGamer1995 a răspuns:

Poti folosi WhatsApp sau Skype.
Presupun ca ai ales optiunea aceea de 2 euro pentru internet (Nu stiu daca e cea cu internet nelimitat)
Oricum, deci in opinia mea, daca ai internet mult, inseamna ca ai un smartphone pe care iti poti instala macar skype sau WhatsApp, sau poate chiar Facebook.