| Mircea_Stavar_1995 a întrebat:

Salutare!
Am primit recent o cartela de la un prieten care a plecat zilele trecute intr-o vacanta de 2 luni in strainatate.
El avea un iPhone 3GS si nu ii mai functiona cartela. Am incercat si la mine in telefon dar la fel. Am inteles ca s-a demagnetizat.
Cartela este de ORANGE.
mi-a lasat`o mie pentru ca a spus ca el ia alta noua.
Intrebare : Pot schimba gratuit aceasta cartela PrePay?
Din ce am inteles imi trebuie CNP-ul, dar cum nu pot lua legatura momentan cu el nu il pot afla.
Se poate dezactiva online, sau la un Orange shop, Orange Young? Ma intereseaza sa o pot schimba gratuit, deoarece numarul este destul de usor si as vrea sa o pastrez.
Si, cu Orange Young dezactivat, se poate schimba gratuit?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu se poate schimba decat contra cost cu o taxa de 7euro. Acuma decizia iti apartine

2 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Nu

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Schimbarea unei cartele PrePay activa si defecta se poate face doar daca sunt indeplinite anumite conditii, una dintre ele avand scopul de a ne asigura ca cel care solicita schimbarea este adevaratul posesor al numarului respectiv. Daca aceasta cartela nu mai este activa, in sensul ca nu a mai fost reincarcata in perioada de gratie, numarul de telefon nu se poate reactiva in sistem PrePay.
Te rugam sa te adresezi colegilor nostri din orice magazin Orange ca sa afli exact despre ce situatie este vorba.
O zi buna,
Orange Helpers