| RodicaGabriela a întrebat:

TPU! Am nevoie de o sugestie. Mi s-a demagnetizat cartela Orange PrePey. Vreau sa imi pastrez numarul de telefon si contactele si sa raman tot pe PrePay. Ce trebuie sa fac si unde trebuie sa merg?

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti recomand sa mergi in orice Orange Shop pentru a face acea schimbare de SIM. Tot in Shop, poti cere salvarea contactelor de pe vechiul SIM pe noul SIM.
O zi buna,
Orange Helper

| cosmin23a a răspuns:

Du-te la un magazin Orange, dar trebuie sa stii lista ultimelor apeluri.

| RodicaGabriela explică (pentru cosmin23a):

De ce trebuie sa stiu lista ultimelor apeluri?!

| cosmin23a a răspuns (pentru RodicaGabriela):

Nu stiu, dar asa mi-a spus mie.I-am spus ultimele numere pe care le-am apelat si mi-a dat cartela cu acelasi numar.

| MachineGame a răspuns:

Te duci la Orange. Spui ce problema ai. Iti da alta cartela cu numarul identic cu cel de pe cartela stricata.

| RodicaGabriela explică (pentru MachineGame):

Pai m-am dus si cica trebuie sa merg intr-un oras mai mare, cred ca doar in resedinta de judet se poate... :-