| Dediu_Constantin_Claudiu_1988 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema, de ce nu pot sa-mi pun o melodie la tonul de apel? Scot una de pe net, o pun cu cablu de date in telefon si cand dau sa o setez ca ton de apel nu-mi merge, adica cand ma suna cineva nu se aude cand suna si nu stiu ce sa-i fac!

6 răspunsuri:
| Dediu_Constantin_Claudiu_1988 explică:

Ia-m dat si o resetare din fabrica si tot nu pot sa-mi pun va multumesc daca o sa-mi raspundeti si daca o sa-mi dati o rezolvare!

| MaryMaria333 a răspuns:

Ce telefon ai? Sa fie in primul rand salvata inauntru. Incearca sa intri la setari categoria sunete-ton de apel. Dai acolo. O gasesti? Da pe ea. O alta varianta: sa nu fie cumva pus tel tau pe silent sau vibratie.

| oz_1736 a răspuns:

Muta melodia in telefon, nu pe card. Daca nu descarca Zedge, alege o melodie si seteaz-o ca ton de apel.

| gelu1970 a răspuns:

Ce marcă de telefon?

| gelu1970 a răspuns (pentru Dediu_Constantin_Claudiu_1988):

Https://youtu.be/PPJJ5rEVRL8
In video e un xiaomi mi a1.
Însă are Android pur ca și Nokia.
Sau Android One.
Pașii sunt identici.