| AditzaVixon31 a întrebat:

Salutare!
Am si eu o problema,
Recent am achizitionat un card SD si nu stiu cum sa setez Google Play sa-mi instaleze jocurile si toate cele pe el.
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| laurentiu442 a răspuns:

E ușor gândește și tu depinde de cum ai telefonul normal pe la setări de memorie era te întreba unde să instalezi pe card sau intern sau caută să vezi informațiile jocului sau aplicației și de acolo dai pe mută pe card sd hai frate nu e ceva wow

| Pool77 a răspuns:

Nu este permis asa ceva, nici macar versiunea 6.0.1 al Androidului nu-ti permite, posibil sa fie functionala aceasta optiunea cu Android Nougat, versiunea 7.0, cam atat.

| NAT0 a răspuns:

Degeaba, poți să ai cardul și de 69 gb memorie, că in card poti pune doar cacheul aplicatie, atât. Poți să pui muzică, imagini, videoclipuri, în rest, nimic mai mult.
Telefonul trebuie să aibă o memorie internă mai mare.