| SergiuChiosea a întrebat:

Salutare..am un Huawei x3 ideos android 2.3 si incerc sa-i pun aplicatii mai puternice cu KES si nu merg...chiar si unele mai simple nu se pornesc, mai am o problema-nu pot instala multe aplicatii, imi spune ca sa mai sterg unele aplicatii.dar cum sa fac ca sa am memorie mai multa pentru aplicatii? ajutati-ma va rog funda

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Telefonul acesta are memorie internă MICĂ, dar suportă un card de memorie de până la 32 GB - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/huawei_u8510_ideos_x3-3840.php

Cumperi un astfel de card şi MUŢI aplicaţiile pe cardul de memorie - poţi folosi aplicaţia App 2 SD ( move app to SD ), pe care o poţi descărca de la linkul OFICIAL :
https://play.google.com/......ps/details

Cu aceasta muţi aplicaţiile pe cardul de memorie şi "eliberezi" memoria internă.

În privinţa aplicaţiilor pe care vrei să le instalezi, e posibil să NU fie compatibile cu acest model de telefon, sau poate din cauză că procesorul este foarte slab ( 600 MHz ) şi NU "le duce".

Toate cele bune şi Sărbători Fericite!

2 răspunsuri:
| SergiuChiosea explică (pentru bursuc001):

Mersi pentru informatie..mai ajutat foarte mult cu aplicatia app 2 sd... dar androidul meu e 2.3 si aplicatiile arata ca sint pentru android 2.3 dar la mine nu merg.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru SergiuChiosea):

NU merg deoarece sunt prea "puternice" pentru procesorul de 600 MHz.