| AlexBoy88 a întrebat:

Am un iPhone 5 cumparat la mana a doua.
Merge absolut impecabil dar problema este bateria.
Daca ma joc incontinu 2 ore si 30 minute de la 100% scade la 20% chiar mai putin.
Am incercat sa inchid multe programe dar degeaba tot la fel.
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| MaxKiller911 a răspuns:

Pai ...automat te vei duce cu gandul ca e normal sa consume atat de mult pentru ca este smartphone, dar, din cate stiu eu, un iPhone 5 rezista mult mai mult. Probabil fostul detinator a tinut telefonul o perioada lunga de timp descarcat sau pur si simplu bateria s-a uzat. N-ar strica sa te duci cu el la un service si sa intrebi acolo. Bafta!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai e smartphone, consuma mai ales daca il folosesti intens

| yolodubstep a răspuns:

Incearca sa schimbi bateria, poate e uzata.