| sabinsabinsabin a întrebat:

Am si eu o intrebare urgenta. Am cumparat un iPhone 6s de 64gb la mana a doua, merge impecabil si arata impecabil, nu are cont iCloud dar avea contul de Apple pe el. L-am delogat, m-am logat cu contul meu de Apple si problema vine aici:

Cand vreau sa active iMassage si Facetime imi cere parola de contul fostului detinatorsi bineinteles ca nu o am. am pornit si repornit teleonul dar degeaba. M-am logat cu contul prietenei mele dar degeaba. Pur si simplu nu stiu cum pot scoate acel mail de la verificare si sa il bag pe al meu. Repet ca nu mai este locat nicaieri cu acel mail. Doar la activarea iMassage si Facetime imi apare.

Mesajul este acesta:
"Introduceti parola pentru floringrajdanu@gmail.com in configurari"

Apas pe configurari, iar sub acest mesaj singurul camp de completare este cel am parolei nu si cel al mail-ului. Daca imi apara si cel al mail-ului il stergeam si il puneam pe al meu.

Va rog mult de tot, imi puteti spune cum as putea sa sterg acel mail sa pot activa si iMassage si Facetime?

4 răspunsuri:
| Crisstinayy12 a răspuns:

Suna-l pe baiat

| rrrp a răspuns:

Pentru ca probabil a ramas logat pe server. suna l pe baiatul de la care l ai luat si zi i sa se delogheze. daca are acces altfel.

| Alex_Constantin_1993 a răspuns:

Dai resetare prin iTunes, daca nu stii caută pe net, s-ar putea sa mearga

| sabinsabinsabin explică (pentru Alex_Constantin_1993):

I-am dat ''Reset all settings'' si tot nu merge. Imi sterge contul meu de Apple, il bag inapoi dar cand vreau sa imi activez facetime tot parola de la contul tipului ala mi-o cere.