| BlackWolfPB a întrebat:

Salutare!
Am un telefon pe Android si din greșală l-am scapat cu căștile conectate și s-a rupt mufa jack in telefon si pentru ca nu il mai pot scoate am nevoie de un adaptor dar sunt modele doar pentru Iphone, cum fac (eliminăm varianta cu căștile wireless)?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai ce sa faci cu adaptor, duci telefonul in servis sa i schimbe mufa de căști aia care e lipită pe placa telefonului, si i ti pune o alta mufă.

| Simplesivaatinge50delitere a răspuns:

Incearca cu o scobitoare, un ac de cusut, un ac din ala pentru telefoanele Huawei unde deschizi locul pentru cartela si memorie, agrafa, da incet cu telefonul de masa ca sa se scuture in jos?

| cfrtobias a răspuns:

Pai daca e blocat mufa acolo de ce ai nevoie de adaptor crezi ca va merge sa prelungesti gen? mai bine duci la service cum zice CristiDinBucuresti

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu o penseta se poate scoate daca nu s-a rupt prea adanc. Daca nu te duci la service, iti desface telefonul si cu un ac poate scoate mufa. In cel mai rau caz iti pune alta.