| black29 a întrebat:

Am un telefon Vodafone 360 Samsung M1 si o perioada am ascultat muzica la casti. Dupa aceea mi-a aparut o problema foarte aiurea. De exemplu ca sa poti asculta radio trebuie sa ai castile dar acum ascult fara ele laughing, sonorul la touchscreen nu se mai aude si muzica la fel. Dar radioul cum am zis se aude in difuzor si imi mai face figuri si la casca si microfon.
Poate fi de la soft?
Multumesc! Astept raspunsuri. Numai bine.

1 răspuns:
| OliviaSteer a răspuns:

Salut, nu e de la soft. Este o problema intalnita des la Nokia 5500 si la cele de clasa "e". A oxidat (ploaie, umezeala) zona unde intra jack-ul de la casti si acum face contact permanent ca si cum ai avea casile introduse!
Pe Nokia vedeam pe display chiar si semnul de la casti si puteam sa vorbesc la telefon doar daca introduceam handsfreeul.
Sfatul meu este sa dai o fuga la service daca poti vorbi la tel doar cu castile si ai semnul de casti pe display.
Daca nu, fa un full restore (sau update de soft) si vezi ce se intampla.
Salveaza datele inainte!
Astept funda happy si rezultatul