| Don301094949 a întrebat:

Salutare Comunitate.
Am un Samsung S10 iar ieri mi-a căzut un obiect de câteva zeci de grame pe ecranul telefonului.
După ce a căzut, au apărut niște pixeli colorați într-un punct vizibil a-l ecranului.
Se poate face ceva pentru a rezolva problema înafară de a schimba display-ul propriu zis?

5 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Obiectul ala de zeci de grame poate sa fie si o bucata de bumbac si o biluta de fier, zic si eu...
Nu ai ce sa-o faci, poate o poza ar fi de folos. Tehnologia nu se peticeste ca o bluza.

| VoidEternal a răspuns:

Cel mai probabil se rezolva doar schimbând display ul.

| UserRo10 a răspuns:

Incearca cu un betigas de urechi sa "masezi" acea zona destul de mult. Eu la un televizor am reusit asta, dar ecranul este mult mai maleabil si fragil

| xxxRomeoFantastikxx69xxx a răspuns:

Acei pixeli colorati or sa devina negri peste ceva timp, acestia devenind pixeli morti. Acea pata se va extinde usor usor pana va acoperi o suprafata mai mare din ecran. Singura mea recomandare ar fi schimbarea display-ului, mai repede sau mai tarziu. Daca nu te deranjeaza pixelii colorati inca mai poti astepta.

| rutare1 a răspuns:

Nu ai ce sa-i mai faci. si orice video gasesti pe net despre "reparatie prin culori" etc sunt fake.

Display nou (gasesti si replici daca nu ai bani de original)