| Alin193937638291832 a întrebat:

Bună seara TPU!
Am o întrebare. Dacă am un A52 4G cu LCD dus,se aprinde și arată niște pixeli foarte colorați și după se face ecranul negru și se aude touch-ul,când apăs.
Telefonul merge,se aude când apăs pe ecran, dar e negru. Recunosc, a căzut de câteva ori cu 2 luni înainte să se ducă LCD-ul.
Înainte cu câteva momente să se ducă LCD-ul,am aprins telefonul ca să răspund la un mesaj și s-a blocat dintr-o dată touch-ul și ca să își revină touch-ul,îl sting și il aprind. Și când să îl aprind,era negru ecranul,după i-am dat repornire forțată și se aprinsese ecranul și erau niște pixeli roz amestecați ca un glitch pe ecran(nu știu să explic bine) și eu spamam butonul On/Off ca să se aprindă și după câteva minute și-a revenit ecranul și când să umblu pe el,o lua razna ecranul și avea momente să arăte,ba dublu, ba cum e pixeli de efectul glitch.
Și s-a făcut iar negru ecranul după ce l-am stins și reaprins și nu și-a mai revenit deloc. A trecut o luna și tot la fel e ecranul.
Dacă de exemplu schimb LCD-ul, s-or duce iar? Mi-e să nu-i schimb degeaba LCD-ul
Or fi și placa de baza dusă cum e și LCD-ul dus? (Știu nu am explicat bine)

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Daca nu il mai scapi pe jos nu se duce.