| leolord669 a întrebat:

Buna ziua, mi-am luat acum o saptamana un Samsung a71 si ma jucam un joc cu un prieten de ai mei, in timp ce ma jucam a aparut un punct verde in parte de sus a ecranului care tot aparea si disparea si dupa aceea incepea sa se inchida si deschida ecranul, ar trebui sa returnez telul ori se rezolva?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Doar la joculă ăla apare?

| leolord669 explică (pentru sierra1):

Pana acum da, dar am iesit de pe el si am intrat pe google si continua si acolo

| sierra1 a răspuns (pentru leolord669):

E nou, garanție?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca l-ai luat din magazin fizic trebuie sa-l trimiti in service! Daca l-ai cumparat online in 14 zile (daca magazinul nu zice 30), conform legii, il poti returna fara nici o explicatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Returneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am același telefon. Dacă nu ai observat, acel punct verde apare și atunci când apelezi sau când ești într-o convorbire. Singur este un senzor ceva, nu cred ca este vorba despre service. Am același punct și la mine pe ecran. Pun o întrebare la suport Samsung și revin aici cu răspunsul lor. M-ai făcut curios.

| leolord669 explică (pentru anonim_4396):

Atunci ecranul oare de ce "clipea"? e ca si nou telefonul

| anonim_4396 a răspuns (pentru leolord669):

Este senzorul de proximitate, mi-au răspuns pe forum. Nu ai de ce sa îți faci griji.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică acel senzor în mod normal ar trebui sa apară numai când ești într-o convorbire. Dacă ai jucat PUBG și pentru o comunicare mai buna ai ales să îți suni prietenul direct pe telefon, senzorul de proximitate s-a activat. Acel senzor dezactivează luminozitatea ecranului atunci când duci telefonul la ureche, spre ex. Și activează ecranul când te uiți la telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și ce coincidenta. Și eu am cumpărat telefonul tot în urma cu 1 săptămână.

| leolord669 explică (pentru anonim_4396):

Wow, eu ma gandeam sa il returnez pentru un m51