| roobbby a întrebat:

Salutare mi-am cumparat acum 3 zile un telefon... Vodafone smart 2 si... se duce bateria foarte repede il incarc dimineata pe la 10 si pana la 1 se duce 50% din baterie. Ajutor daca puteti.Thx

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te joci mult pe el este normal sa se descarce asa repede.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Incearca sa formezi bateria ...sau sa ai dai ungrade la soft..stiu pe cineva care pana nu a dat upgrade la soft exact aceiasi problema a avut ca a ta.

| Moora123 a răspuns:

Telefoanele cu Android de obicei se descarc foarte repede.

Incearca sa mai inchizi din programe, scade luminiozitatea, dezactiveaza wi-fi-ul si stai pe 2G. Stai linistit, aveam un BlackBerry la 15 milioane care ma tinea fix 24 de ore.

Totusi, la tine se descarca prea repede. Nu cred ca trebuie formatat dar as merge cu el inapoi la Vodafone sa vad ce are.

| ciotori a răspuns:

Este smartphone de aceea, toate telefoanele de acest tip se descarca repede, lasa luminozitatea la minim si nu lasa aplicatiile deschise.