| SCG8 a întrebat:

an un telefon Vodafone Smart Mini si de cand l-am luat trebuie sa il incarc in fiecere zi! Ce trebuie sa fac ca sa ma tina mai mult bateria?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| maximovidiu a răspuns:

Ce prostie iti zice zZz laughing.
In primul rand nu este recomandat sa schimti bateria la un telefon... e o mare porcarie.
In moment ce ai cumparat telefonul esti indicat sa il descarci complet dupa care sa il lasi la incarcat pana se incarca full si dupa sa il mai descarci din nou si sa il bagi la incarcat asta vine de x3.
Vrei sa stii cauza pentru care nu iti tine bateria asa de mult?
Iti dau raspuns: Nu lasa aplicatiile active in moment ce tu iti descarci aplicatii noi ele se activeaza toate si asta iti consuma din energie
Nu uita dupa ce termini o aplicatie nu uita sa o inchizi.
Pune lumina pe slow adica la calitate scazuta sa nu lumineze prea tare
Si inca ceva recomandat. sunt mii de aplicatii pe play store de descarcat pentru baterie. eu iti dau o aplicatie pe care o folosesc personal si sunt foarte multumit de ea se numeste Juice Defender happy
Bafta

1 răspuns:
| zZzkKk a răspuns:

In momentul in care l-ai cumparat trebuia sa-l lasi sa se descarce de tot si dupa aceia il puneai 12 ore la incarcat.SCHIMBATI BATERIA CA SA ITI TINA MAI MULT!