| mariusflorin90 a întrebat:

Salutare prieteni am un Sony Ericsson cu card de memorie de 2 giga, inainte imi mergea bine si nu facea probleme, insa de cateva zile in urma a aparut o chestie, cand conectez telefonul la pc la usb imi apare tot ce am pe card dar sub forma de shortcut, am formatat cardul si cand dau sa creez un new folder mi se creaza dar tot sub forma de shortcut...si mai e inca un model de Sony Ericsson care mai face aceeasi faza, dar nu stiu din ce cauza, am probat la doua pc-uri crezand ca o fi de la windows dar de unde ca la ambele pc-uri tot la fel imi arata, nici macar in memoria interna a ambelor telefoane nu merge sa mai pun cum trebuie, care ma poate ajuta? :-(

4 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

L-ai formatat Fat și windows drive C în format NTFS

| mariusflorin90 explică (pentru Tagaso):

Pai ianinte cum de mergea si dintr-odata hop ca nu mai merge? :-(

| Tagaso a răspuns (pentru mariusflorin90):

Conectezi telefonul la calculator, te duci în control panel la disc amovibilG, deschizi și se vede ce ai pe cardul de memorie al telefonului(dintelefon să fie setat "selectare mod USB pe imprimare& media")

| Tagaso a răspuns (pentru mariusflorin90):

Conectezi telefonul la calculator, te duci în control panel la disc amovibilG, deschizi și se vede ce ai pe cardul de memorie al telefonului(dintelefon să fie setat "selectare mod USB pe imprimare& media")My compute nu control panel scuze