| OmuletCornulet a întrebat:

Am o problema cu telefonul S6
Este ecranul este spart (nu chiar tot ecranul.)
Si nu vrea sa se aprinda.
L-am pus la incarcat si arata o bulina albastru inchis si dupa se face bulina mai dechisa.
Ce sa fac ca sa porneasca?

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Aoleooo,deja am inceput sa ma plictisesc de intrebari de genul

IL DUCI IN SERVICE!
Ce alt ceva crezi ca poti sa faci. Daca nu ai avut ambitia sa-l duci in service dupa ce l-ai spart, crezi ca vei avea ambitia sa-l desfaci cu mare atentie si sa schimbi, repari componenta deteriorata?

Iti zic de acum cand mai spargi ecranul unui telefon du-l direct la reparat, nu merge pe ideea ca "A, pai merge la ce sa-i schimb ecranul" pentru ca prin crapaturi sau mai rau bucati mici lipsa pot intra mai multe chestii gen apa, praf mancare daca nu esti atent...

| RoCkKiD a răspuns:

Nu-i faci nimic, iti iei alt telefon. Pretul ecranului e super mare raportat la pretul telefonului.

| Simpatic a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu e super mare pretul dar este in jur de 200-300 de lei, iar telefonul este in jur de 500 de lei maxim...deci fiecare isi face un calcul si stie daca merita sau nu.
Eu asa cum ai spus si tu as opta in acest caz pentru un telefon nou.