| F4T4L a întrebat:

Am Samsung galaxy note 3 neo si l-am scapat pe jos. S-a spart coltul stratului de afisaj de sub ecran si in loc sa arate imaginea sau sa se porneasca arata timp de o secunda niste culori si seninchide ecranul. Daca il pun la incarcat se aude sunetul specific ca l-am bagat la priza, daca il conectez la pc se aude sunetul acela cand conectezi usb. Deci practic totul merge niciun senzor nu e stricat doar ca nu se aprinde ecranul. Ma puteti ajuta va rog sa il repar fara sa il duc la service? Multumesc. Daca vreti mai multe detalii in privat va dau facebook-ul meu si filmez fix cum arata cand pornesc telefonul.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E posibil sa se fi dus banda de la display iar fara service nu ai cum sa il repari pentru ca e un defect hardware.

Costa vreo 300-400 lei toata "distractia"

Răspuns utilizator avertizat
| Nicu999 a răspuns:

Trebuie dus pa service