| Myr3ll1994 a întrebat:

am o problema, nu mai am deloc semnal pe telefonul meu android (galaxy s1). Astazi a mers perfect, pana pe la ora 18:00, cand am observat dintr-o data ca nu mai am deloc semnal (imi arata in loc de semnal un cerc taiat). Am incercat cu mai multe cartele si tot asa imi arata. Am incercat cartela mea in alt telefon si functioneaza perfect. Am resetat telefonul la setarile din fabrica si tot nimic, ba chiar l-am si resoftat cu softul stock, acelasi rezultat. Nu stiu ce sa ii mai fac, toate functiile telefonului merg perfect, atat ca nu pot suna sau trimite sms. Am incercat de curiozitate sa vad daca imi apare imei-ul si nici el nu imi apare foarte ciudat. Se mai poate face ceva cu el? sau il pot arunca?

1 răspuns:
| Dzeko7 a răspuns:

Poate e de la modul internetului adica la mine daca il tin pe 1G sau 2 G pot sa fiu si langa stalpul de retea ca tot nu am semnal (serios chiar am stat langa el si nimic) pe cand daca il dau pe 3 G am semnal peste tot.