| anonim_4396 a întrebat:

Am un Allview a5 duo l-am resoftat la pc cu softul lui original si imi spune imei nevalid la notificari in bara el telefonul merge cu softul original l-am resoftat chiar ieri dar asta cu imei nevalid
este
mai este alt soft original cu imei?
imi puteti da un link cu softul telefonului cu imei
vreau softul care era pe el avea android 4.1.2 si acum vad 4.2.2 nu stiu cum din android 4.1.2 sa fie 4.2.2
nu a fost codat
si nici acum nu e codat era in romana si acum tot in romana e!

5 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Instalează aplicația Chamelephon de pe Google, rootează telefonul (dacă ai instalat un firmware presupun că știi și să îl rootezi), deschizi aplicația și de acolo poți genera noi IMEI-uri. De preferat să restartezi telefonul după ce ai reușit.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Sa mor daca am priceput ceva...

| anonim_4396 explică (pentru MihaiSpeedster):

Am spus ca daca stiti alt firmware sa imi dati pentru a5 duo alt firmware sa fie si cu imei sa nu imi mai zica in bara de notificari imei nevalid pentru ca l-am resoftat de ce l-am resoftat ca nu mergea bine e a5 duo am facut-o in masina virtuala pe win 7 pe windows-ul normal nu mergea si am facut pe masina virtuala dar tot greu merge telefonul dar nu mai vreau aia cu imei sa nu imi mai zica de imei eu caut un soft pentru el dar imi da numai 2017 telefonul nu e din 2017 dar alt soft tot nu vad si caut

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, ok.
Nu, nu stiu.

| Brizbriz a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

"acum 20 ore | PlutonierGarcea a răspuns:
Sa mor daca am priceput ceva..."

pai, de ce citesti tot, pe mine m-a pierdut DEFINITIV LA:

"acum 20 ore | Bouncemusic02 a întrebat:
Am un Allview"

cel mai PROST producator de telefoane

in mod evident are corupere interna de date, inclusiv imei-ul pe care NU AR TREBUI sa il poata modifica NIMIC DE NIMIC
INCLUSIV schimbarea de firmware nu il poate modifica, ce ii trebuie e root-are si apoi modificare de imei