| florinel1978 a întrebat:

Salutare TPU as dori sa imi cumpar un telefon in jurul valori de 1000 ron (ca o fi 1200 sau 800 de ron nu-i bai) vreau sa fie un telefon modern cu facebook cu conectare wi-fi,neaparat gps free.
telefonul as dori sa fie nou fara sh-uri.
recomandari: android,symbian sau windows mobile?
ca brand as prefera Nokia, dar am vazut ca se poarta foarte mult Samsung.
ca orientare m-am orientat la Nokia lumia dar mai bine astept pareri din partea voastra.
raspunsul cel mai detaliat va fi recompensat cu fundawinking

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi următoarele modele :
http://www.gsmarena.com/nokia_n8-3252.php

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800-4240.php

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| danimazzz a răspuns:

Htc desire X

| MaxKiller911 a răspuns:

Ia-ti un zte grand x in ( eu il am si sunt foarte multumit de el deoarece are procesor de 1.6 GHz, 1 GB ram, 4 GB memorie interna, Android 4.0.4,si sa nu mai spun ca procesorul este un Intel Atom si ca este primul telefon Intel adus in Romania de Cosmote), costa 999 lei, sa nu te iei dupa altii ca nu e bun, ei nu au avut un telefon asa bun niciodata. :D

uite aici un link :

http://www.gsmarena.com/zte_grand_x_in-4962.php

| Oancea_Șilip_1998 a răspuns:

Ai putea sa-ti cumperi un GALAXY S2, pret de cca. 1000-1100 lei, sistem de operare ANDROID, poti instala aplicatii, are GPS, ecran SUPERAMOLED, de 4, 3inch, camera de 8MP.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Eu Clar nu recomand Symbian pentru ca este cel mai putin performant dintre cele 2. Daca Preferi NOKIA (care face numai windows mobile-uri), Ti-as sugera sa iti iei un Nokia cu Windows 8, Pentru ca Acest nou sistem de operare este foarte comparabil cu androidul samsungului!

Windows 8:
Lumia 620 - 1200Ron
HTC 8S - 900Ron

Android:
Galaxy SL - 1000Ron
Optimus L7 - 800Ron
Optimus Black - 775Ron
SONY Xperia J - 800Ron

Sper ca te-am ajutat!