| Alinutz0 a întrebat:

De curand mi-am luat si eu la abonament un Telefon Alcatel ONE TOUCH 991, dar am o problema cu el. Am card de 8 GB si are memoria interna de 160 mb. Am descarcat cateva aplicatii si s-a umplut memoria ( interna ) fara sa-mi dau seama. Azi cand am vrut sa descarc un joc imi dadea eroare cu motivul : Memorie insuficienta. Ma gandeam cu ce am umplut eu 8GB, am dat o reformatare la card si tot asa facea. Acuma am depistat ca de fapt el imi baga aplicatiile descarcate in memoria telefonului. Acum rugamintea mea la voi este sa imi spuneti si mie daca stiti cum fac atunci cand descarc ceva de pe Magazin Play sa imi bage downloadu in memoria telefonului. Care ma poate ajuta are o mare funda de la mine! Multumesc foarte mult happy O zi buna.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Descarca aceasta aplicatie din Magazin Play de pe telefon.Iti muta anumite aplicatii in card.Dar nu toate.Depinde ce aplicatii ai:https://play.google.com/store/search?q=app2sd&hl=ro

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu ai cum sa le muti in card de tot, chiar daca le muti in card o mica parte din ele tot o sa ramana in memoria telefonului orice ai face.