| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna!
Mi-am facut cont pentru Google Play care il folosesc si pe telefon si pe laptop.
Si am o intrebare am observat ca daca intru pe Google Play pe laptop ca imi apare la aplicatii INSTALARE si dedesubt imi scrie Orange Alcatel OT 991 (adica modelul telefonului)
Si ma intrebam daca pot sa descarc aplicatiile de pe laptop pentru telefon si daca imi fac ceva costuri (sunt pe abonament)
Funda!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu descarci direct din telefon? Este mai simplu si mai sigur.Sunt aplicatii gratuite si cu plata.

| HappyMeg a răspuns:

Draga DeeaDeiutza,

Si mie imi arata asa cand intru pe calculator.Nu te costa nimic doar daca descarci jocuri gratuite. Cele cu bani trebuie sa le platesti cu card Visa sau PayPal(oricum nu iti ia bani de la Orange sau reteaua la care esti). Poti sa ii dai instalare si de pe calculator dar va trebui ca telefonul tau sa fie conectat la aceeasi retea ca si laptopul(de exemplu:o retea WIFI). Totusi va trebui sa astepti un timp pana ce ti se va incepe descarcare.MULT SUCCES.

Cu prietenie, Happy Meg

| HappyMeg a răspuns:

Fundita laughing?

| Bucur_Emil_1997 a răspuns:

Daca descarci aplicatii gratis nu te costa nimic