| YoBuDy a întrebat:

Salutare TPU,

O intrebare rapida: Cine stie unde se descarca aplicatii de pe Magazin Play ( Google Play ) pe un S3 mini?

Pentru ca arata ca le instaleaza de pe Google Play, dar in telefon la Aplicatii cand dau clic nu-mi apar iconitele ca fiind instalate si sa pot intra in ele.

Are cineva vreun raspuns?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| miaumarian a răspuns:

Inchide si redeskide telefonul...

normal toate aplicatiile care le instalezi trebuie sa iti apara in meniul telefonului.

daca problema persista fai o resetare a telefonului ca sa-si revina la setarile din fabrica...am mai patit si eu asa...eu am SAMSUN GALAXY mini 2

3 răspunsuri:
| YoBuDy explică (pentru miaumarian):

Ideea este ca telefonul este luat azi, este nou nout, nici bateria nu este formatata, imi arata ca descarca si instaleaza aplicatiile, dar cand intru jos in dreapta la Aplicatii nu`mi apar iconitele sa pot intra in aplicatia respectiva...

| YoBuDy explică (pentru miaumarian):

Ideea este ca telefonul este nou, azi este luat, imi arata ca downloadeaza si instaleaza aplicatiile, dar cand intru in dreapta jos la APLICATII, nu-mi apar iconitele aplicatiile downloadate... Asta sa fie problema ca e nou si dupa un restart sa isi revina?

| miaumarian a răspuns (pentru YoBuDy):

Erori de soft...