| skartzz a întrebat:

Salutare, am o intrebare la Tel Allview A4 all. Cand descarc aplicatii de pe " Magazin google play " mi se descarca in memoria interna nu in cea externa. Ma puteti ajuta? Dau funda

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Este ceva normal.Ca aplicatiile sa poata functiona corect trebuie sa se instaleze in memoria telefonului.Eu mai sterg actualizarile unor aplicatii cand se incarca memoria.Sau sterg aplicatii mai vechi de care m-am plictisit. Uite aici cateva aplicatii care muta aplicatiile in sd.Dar sa stii ca se pot muta doar cateva:https://play.google.com/store/search?q=app%20to%20sd&c=apps&hl=ro

| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu se copie linkul.Intra in Magazin Play din telefon si scrie sus in bara app to sd.