| SasaSasa2000 a întrebat:

Salutare TPU, primesc niste apeluri din Rusia. Am raspuns de 2 ori dar nimic.
Asa ca am inceput sa le blochez, dar la fiecare apel ultimele cifre se schimba. Ce pot sa fac?
Numerele sunt urmatoarele:
+24339630137
+24339601499
+24339630134
Dupa cum se vede doar ultimele 4 cifre se schimba.( nu sunt sigur daca e prefixul din Rusia.).

Răspuns Câştigător
| Andfu a răspuns:

Ar fi bine sa nu mai raspunzi pentru ca e posibil sa fi pus sa platesti

7 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

Te taxeaza daca raspunzi, sau daca-i suni.
Ai abonament, nu?
Sunt niste sarlatani, te suna niste boti, te taxeaza si repeta de cateva ori, asa isi fac ei banul.
Nu le mai raspunde.

| RAY a răspuns:

Tovarsul putin iti cauta amanta sa stii, dar daca nu esti asa cum iti doreste el, blonda, ochii albastri, inalta, ignora nr

| Crackman a răspuns:

Nu raspunzi. Este simplu

| gabicoo a răspuns:

Sunt roboți! Sună automat! Dacă nu răspunzi te lasă în pace după câteva zile!
Dacă faci greșeala și suni la ei vei fi taxat suplimentar!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Telefoanele sunt din Congo (+2433) si sunt cu supra taxa. Eu am vreo 10 bagate la numere blocate. Acum nu ma mai suna.

| SasaSasa2000 explică (pentru RAY):

Im a boy sad an im not gay!

| RAY a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Trist e cand nu intelegi sarcasmul omule ce rost mai are sa traiesti