| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Am un yezz andy c4m,cumparat de la un tip de pe net,prin aprilie,iar acel tip l-a achizitionat anul trecut prin august! Problema e ca in ultima vreme are lag foarte mare(mentionez ca l-am resetat,"factory reset",si nu mai are aplicatii descarcate care sa-l incetineasca)plus ca face figuri! Cateodata i se aprinde blitz-ul,foarte putin,nu cu intesitate mare, dar e deranjant, anormal! Are android 4.2.2 Jelly Bean, si merge aiurea, cum am zis si mai sus! Are 512 mb memorie ram! As vrea sa-i fac reinstalare de android,tot Jelly bean,sau macar un update,ceva mai mare sau mai mic! I-am facut root acum cateva zile,si as vrea daca se poate,sa ii fac update! Stiu ca nu e update oficial pentru acest telefon, dar as vrea sa-l trec la kit Kat!
De unde pot descarca androidul?
Pot sa reinstalez Jelly bean?
De ce are lag?
Pot descarca de undeva Kit Kat?
Suporta kit Kat?
Raspunsul cel mai complet, primeste Funda+vot!

1 răspuns:
| InteractiV a răspuns:

Sincer, daca telefonul nu iti cere o actualizare de software inseamna ca nu are nevoie sa isi inoiasca dotarile. Insa, poti sa te risti sa ii schimbi tu soft-ul. Te poti uita pe youtube cum se procedeaza. Insa mentionez ca risti sa nu se mai deschida. Daca nu, mergi in setari, la informatii despre telefon si acceseaza actualizare software, trebuie sa fii conectat la net pentru ca dispozitivul sa poata cauta o sursa deunde sa descarce innoirile, daca acestea exista. Funda?