| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema as dori sa-mi dau update la android 4.2.2 >--4.4.4. Am androidul si root pe telefon doar ca factory mode este in chineza (nu stiu). Nu stiti vreun program cu care sa fac conexiune usb si sa dau update? Fuda bigg bosss

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Salut,

Cum faci upgrade? Ai incercat Odin? CU odin iti trebuie doar fisierul de update pe care Odin il incarca in telefon. De obicei, acelasi soft cu care ai facut root stie sa faca si scriere de ROM si update-uri. Ce telefon este si ce ROM ai folosit? Poate gasim ceva instructiuni pe undeva.
De obicei ai sanse sa gasesti pe XDA
http://www.xda-developers.com/

Bafta!

| gherv1gamer a răspuns (pentru InspiratieDIY):

Am Allview a 4 duo fara facecam
... am facut root cu rootgenius.

kinguser

1 răspuns: