Întrebare recomandată | emilitalia a întrebat:

Salutari TPU. Am si eu o intrebare pentru cei care chiar se pricep. De ce cand descarc pozele din telefon calculatorul le afiseaza doar un centimetru deasupra(adica acolo se vede clar) iar in rest toata poza este gri (deci nu se vede nimic)?

Răspuns Câştigător
| David_Pop_Daniel_1996 a răspuns:

Atunci nu stiu ce sa spun, ati incercat pe alt PC, posibil sa fie un virus sau ceva de genu problema mai mult ca sigur e atunci de la COPUTER sincer nu stiu cum as putea sa va ajut.

7 răspunsuri:
| David_Pop_Daniel_1996 a răspuns:

Posibil ca, cablul usb sa nu fie bun sau in cazul in care descarcati direct prin usb, in cazul unui CARD atunci e posibil sa fie vorba de altceva.

| emilitalia explică (pentru David_Pop_Daniel_1996):

Descarc prin bluetooth nu prin cablu si este prima oara cand face asa ceva.

| emilitalia explică (pentru David_Pop_Daniel_1996):

Multumesc oricum pentru intentie.Am sa incerc si pe alt comp.Sarbatori fericite.

| David_Pop_Daniel_1996 a răspuns (pentru emilitalia):

La fel si tie. LA Multi ani!

| OmulTau a răspuns:

De fapt este o problema a imagini... mi-s-a intamplat si mie de mai multe ori si nu am gasit remediere. Un lucru stiu sigur : nu calculatorul este devina ci ori poza ori telefonul... Succes!

| deepinlovewithyou a răspuns:

Problema este ca nu s-a salvat bine poza, nu s-a descarcat cum trebuie! Asa pateam eu pe messenger, cand salvam o poza, si cand o deschideam, se vedea jumate din ea, restul era gri. De acum cand descarci ceva asigura-te ca reteaua de la net este buna si ca nu se v-a intrerupe sau va afecta ceva descarcarea. Bafta!

| emilitalia explică (pentru deepinlovewithyou):

Multumesc pentru ajutor dar eu nu am descarcat de pe net asa cum spuneam si mai sus...este vorba de o descarcare bluetooth de pe telefon in PC.