| Larisa7883 a întrebat:

Am vrut sa descarc o poza din telefon si mi-a aparut ca ceva de pe card este virusat. Nu am mai descarcat nimic si am scos cablul der date. S-a virusat si calculatorul? Ce ar trebui sa fac? Nu ma prea pricep la calculatoare.

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Conecteza cablul de date si cand esti avertizata de antivirus clic remove. Posibibil sa ai un fisier autorun.inf pe card. Daca nu ai date importante pe el deschizi my computer\clic dreapta pe pictograma cardului\format.
In urma formatarii se sterge tot de pe card si trebuie sa refaci folderele pentru muzica, videoclipuri, poze...

| Robert_Robi_2000 a răspuns:

Pai trebuie sa formatezi cardul sd ori de pe pc ori de pe telefon sau daca nu functioneaza ia-ti un program de pe telefon care se numeste clean master e pentru virusi programau ai dai sa scaneze telefonul si el automat ati omoara virusi Mult succes