| Dragos97 a întrebat:

Salutari TPU! Vreau sa achizitionez un telefon si oscilez intre Sony Xperia z2 si Samsung S5.Si asi dori sa stiu din experienta voastra (poate voi aveti acest gen de telefoane) care functioneaza mai bine in privinta jocurilor si a filmelor.Va rog vreau seriozitate maxima, multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Le-am avut pe ambele, pot spune ca Sony este mult peste Samsung. La optimizare android, la aplicatii si la baterie.
Samsungul inca are probleme cu optimizarea android, de la interfata touchWIZZ. Plus ca pe Sony ai niste aplicatii unice de buna calitate cum ar fi aplicatia de muzica si camera. etc.

| TheCosmin02 a răspuns:

Ia-ti s5 nu vei regreta!

si aplicatii de muzica si camera are si s5.
pe cand sonyul ala nu are aplicatia aia (chiar unica) de cresterea nivelului de baterie!
cu s5 nu ai probleme de genul "am ramas fara baterie sad" si s5 are ecranul mult mai frumos, cu mai multe culori decat ala. si in plus e mai greu si mai necomod cand il ti in mana.
ia-ti s5 e si mult mai frumos decat ala!

| Dragos97 explică:

Mai vreau pareri! Sincer nu pot sa aleg de aia vreau sa regret...

| Dragos97 explică (pentru Dragos97):

Nu vreau sa regret!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Sony Xperia Z2, deoarece este puţin mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......bow4os.php

Toate cele bune.