| Cyclades a întrebat:

Vreau sa achizitionez un telefon de top. Oscilez intre Sony Xperia Z5, Samsung 6 S, Iphone 6 s si HTC One A9.
Voi ce telefon recomandati? (eu inclin catre Sony Xperya Z5).
Va rog sa dati argumente.

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 (chiar Edge, de 128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

http://www.smartprix.com/......wkyd6t.php

Toate cele bune!

| KodrutZ a răspuns:

Xperia Z5 daca esti fan poze si te mai si ploua din cind in cind. Personal daca ar fi sa imi iau ceva scump as merge pe Xiaomi sau OnePlus, poate chiar un ZTE Axon, doar ca mai greu cu disponibilitatea pe meleagurile noastre. Uite, ca idee - http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_231921.html?wid=3

| Cyclades explică (pentru KodrutZ):

Da. Sunt pasionat de poze si ma mai si ploua din cand in cand(sunt situatii in care fac poze si pe ploaie - mai ales in ploaie) si iarna.

| KodrutZ a răspuns (pentru Cyclades):

Atunci nu arunca banii pe telefon si ia un DSLR. Nu se compara. E ca si cum ti-ai lua o geaca de ski si un body termoizolant si dupa aia ai zice ca mergi sa explorezi Siberia in februarie.

| Celcareajuta a răspuns:

IPhone 6s dar nu din motivele stupide ca este Apple, e la moda, e fashion. E un telefon foarte bun care nu are cum sa nu te multumeasca(de la camera pana la ce iti trece prin cap) iar suita de aplicatii de pe iOS intrece dupa mintea mea oferta combatantului principal Android.

| IseeVoices a răspuns:

Daca tu deja ai o preferinta de ce ne mai intrebi si pe noi? pentru ca orice am zice noi nu o sa-ti putem schimba preferinta.
Am vazut un comentariu ia iphone ca e la moda si alte chestii laughing) pai tu iei un telefon ca e la moda? in fine numai conteaza.

Eu mergeam pe S6 ca iphone-ul numai e ceea ce a fost la capitolul poze.
Deci vrei telefon pentru poze/ video ia Samsung S6 sau Sony Z5. Daca vrei sa fie si rezistent la apa si praf si sa poti pune card ia Z5.
Bafta

| Dimitrik a răspuns:

Salut,
Despre Z5 exact ce zice Kodrut daca esti pasionat de poze:
http://bit.ly/1HVBS5u
Samsung sunt telefoane foarte bune, Iphone sunt si ele foarte bune(+la vanzare second-hand obtii un pret mai bun fata de celelalte marci).Htc ul este okei si el:
http://bit.ly/1H6o6SO
Urmarestele de BF la toate modelele dar s-ar putea sa nu scada pretul foarte mult (genu 5-7%) fiind vorba de telefoane de top.Succes in cautari!

| StefNN a răspuns:

Sincer as alege ori HTC-ul ori Z5-ul.
Iphone-ul e comun, in ziua de azi au majoritatea si simplitatea acelui telefon te plictiseste.

| Gafar_Merdan_1968 a răspuns:

Iphone 6 fara sa ma gandesc.
1.Este Apple!
2.Va mai fi mult timp la moda
3.Vei gasi tot ce ai nevoie pentru el mult mai repede
4.Aspectul
Sper ca ti-am fost de folos!

| Nicotralala a răspuns:

Iphone 6.
Face poze extrem de reușite( si camera frontala si cea din spate, sunt foarte clare pozele si culorile sunt puse mai bine in evidenta),
Va mai fi mult timp la modă,
Poți gasi o varietate de accesorii.