| Cotrau_Valentin_2000 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un telefon si as dori sa stiu care dintre urmatoarele telefoane sa aleg: Sony Xperia M si Sony Xperia L
P.S: Nu folosesc mult camera foto.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Iti recomand L pentru ca are 8 gb memorie interna, poti instala jocuri mari pe el gen real racing 3, gta san andreas si multe altele pe cand pe xperia M ai doar 4 gb si iti spun din propria experienta ca nu te ajuta deloc, iti instalezi doar cateva jocuri mici, ai doar 1.5 gb pe care sa-ti instalezi ce vrei.
Din experienta mea iti spun ca xperia m are OTG [adica ii atasezi mouse, tastatura, controler play station/xbox etc...] pe cand xperia l nu are asa ceva, touch-ul de pe xperia l nu este prea bun, trebuie sa apesi mai tare, este enervant si suporta doar 4 degete pe cand xperia m are touch-ul foarte bun si suporta 5 degete, camera de pe xperia M este varza!
Altceva, xperia M are un display ce pare sa dea putin spre albastru, culoarea alb o afiseaza ca fiind alb perfect doar ca xperia L are display-ul normal doar ca albul da foarte putin spre galben, la performante sunt la fel, au aceeasi placa de baza acelasi GPU, acelasi procesor in schimb xperia M are android 4.3 si cei de la Sony vor lansa in curand 4.4 pentru acesta pe cand xperia L are 4.2 si nu se stie daca cei de la Sony vor scoate 4.3 sau 4.4 pentru acesta...
Este o alegere grea dar daca te poti obisnui cu un touch ce merge greu atunci da, este o alegere buna xperia L
Ca design prefer Xperia M, este mai subtirel, arata mai bine din punctul meu de vedere.
Acum depinde de tine ce vrei, iti recomand xperia M2 care este cu adevarat mult mai bun decat ambele si costa cat costa xperia M in ianuarie laughing))

2 răspunsuri:
| claudia511 a răspuns:

Cel cu camera foto mai slaba, ma gandesc ca lipsa unei camere mai bune e compensata de alte chestii utile. big grin

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

SOny Xperia M e mai ok in opinia mea