| AlexBosssteaua a întrebat:

Samsung J5 2016 sau Allview V2 Viper S?

3 răspunsuri:
| anamar1a a răspuns:

Pai Allview are in plus:
1. 3 Gb de ram
2. 32 GB stocare
3. Vro 3 blitzuri si-o camera care filmeaza 4k cu o rezolutie de 1920x1080 30fps
4. Mi se pare ca si camera de pe fata ii mai buna.

SAMSUNG are in minus :
1. 2 Gb ram
2. 16 gb memorie
3. Camera care dupa arerea mea nu e asa buna, dar e destul de compatibila ( am testat ambele produse ) si filmeaza 720p
4. Camera de pe fata, se vede cam blurat.
5. SINGURUL AVANTAJ e ca are 100 de mah in plus ca Allview.

Raport calitate pret e mai bun Allview numai ca nene, e marca romaneasca ( dar recomand v2 in cazul asta ).
Chestia e ca e ca si cum alegi intre un Nissan cascai si o dacie duster. Arata la fel, merg cam la fel dar faptul ca e marca romaneasca o duce in jooos.
Btw ia-ti Allview, daca vrei.

| Daniel_Andries_2001 a răspuns:

Allview V2 Viper S, pentru ca are camera buna de 16 mpx, baterie de 3000 mAh, 4G, 32 GB flash si 3gb ram, revolutie 1920x1080, 5.5inchi.Este mai bun decat Samsung la specifucatii, Samsung este o marca cunoscuta dar J5 2016 are specificatii slabe.Deci Allview>Samsung.

| OnePiece a răspuns:

Allview.