| Madalin_Ticu_1996 a întrebat:

Se formateaza bateria pentru Samsung Galaxy s2 Plus? Daca da cum se face.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La noile tipuri de telefoane nu se mai face formatarea bateriei.Inainte se facea incarcand telefonul de 3 ori cate 8 ore.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Salut, daca telefonul este cumparat nou, nu ai de ce sa o mai formatezi pentru ca vine gata formatata... oricum daca vrei stiu ca se tine in priza pana la incarcarea completa dupa o lasi sa se descarce de tot si repeti procedura cu incarcare completa si gata e formata.

| ciotori a răspuns:

Cauta un program pe Google Play, e mai usor si simplu.

| Raptorz a răspuns:

Acum ne-am modernizat si noi! nu mai trebuie sa stea telefonul mult la incarcat, deoarece acum bateria se formeaza singura dupa 7-8 zile de utilizare!
Funda?

| mrcs a răspuns (pentru ciotori):

Nu exista nici un program pe Google Play, parerea mea