| Alexrus1980 a întrebat:

FUNDA As vrea sa stiu cum se formateaza bateria de la Samsung Galaxy S2 PLUS adica cate ore de cate ori. Nu neaparat la acest telefon dar in general sa ma tina cat mai mult.

Răspuns Câştigător
| Macovei_Lucian_1996 a răspuns:

Bateriile smartphone-urilor sunt din Li-ion(Litiu), care este cea mai inalta tehnologie in materie de baterii si nu ar fi recomandat sa o "formatezi".Dar pentru a tine telefonul cat mai mult incarcat iti recomand sa scoti telefonul de sub tensiune atunci cand iti apare notificarea de "fully charged", sa nu tii telefonul foarte mult la nivel critic, adica 2-8%,evita zonele fara semnal.