| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Am o nelamurire! Mi-am cumparat un Samsung galaxy S3 mini, si as vrea sa stiu daca se mai formateaza bateria la telefoanele astea noi? Si daca da, cu se procedeaza? Multumesc!

5 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu se mai formateaza, insa capacitatea maxima e atinsa doar dupa 2-4 cicluri de incarcare-descarcare completa.

| hp8510p a răspuns:

Nu.Acum,bateriile sunt de tip Li-Ion si nu mai necesita formatare.Doar in bagi la incarcat cand bateria a ajuns la 5-10% si il scoti cand apare pe ecran"baterie incarcata"

| Blamely a răspuns:

Nu, nu mai e necesar.

| timeOUT a răspuns:

Il descarci pana la 0, si full 100%, de vre'o 3-4 ori, si iti asiguri o baterie sanatoasa.

| Sergiu_Neag_1996 a răspuns:

Salut,si eu mi-am cumparat tot s3 mini si nu se mai formateaza bateria :p. Asa mi-au zis cei de la Cosmote. Bafta|!