| mercind a întrebat:

Se merita 250 ron + xperia x8 pentru un wildfire s?

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Personal, cred ca nu.
Iata de ce:
HTC are ecran de 256K culori (SE are de 16M), suporta card de pana la 32 GB (SE doar pana la 16, dar eu cred ca e suficient), se misca putin mai bine la transferul de date, are Wi-Fi b/g/n (SE are doar b/g), are USB v3.0 (SE are v2.1), are camera de 5 MP (SE de 3.15), dar filmeaza la doar 24 fps (SE la 30), are versiunea sistemului de operare mai noua (v2.3, fata de v1.6 - asta constituie un avantaj), dar are acelasi tip de procesor, acelasi chipset grafic, baterie doar putin mai buna (1230 mAh, fata de 1200, cum are SE).
Are insa 512 MB RAM, 418 folosibili, iar SE doar 168.

Daca SE ar fi second-hand si HTC-ul nou, da, as spune ca merita, dar altfel nu prea cred. Parerea mea.
Sanatate!

| nhgvhyg a răspuns:

Eu zic sa nu dai banii si ce mai dai, mai ales daca i-ei de pe net, si eu am luat un Nokia e71, a zis ca e original ca e super buna, dar nu ii merge bateria, bluetooth-ul netul...